Boa’s handhaven op meer verkeersovertredingen

Om de verkeersveiligheid te verbeteren, werken onze boa’s en de politie regelmatig samen bij controles. De boa’s mogen sinds kort op meer overtredingen handhaven, zoals: 

  • fietsen zonder licht;
  • het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen;
  • door rood rijden (zowel door fietsers als voetgangers).

Hierdoor kan er sneller tegen gevaarlijk gedrag in het verkeer worden opgetreden. De regels zijn er om ongelukken te voorkomen en om de weg voor iedereen veilig te houden. Toch zien we helaas nog vaak dat mensen worden afgeleid, bijvoorbeeld door het gebruik van een telefoon tijdens het fietsen of autorijden, of dat ze geen goede verlichting hebben.

Overtredingen en boete

Wie met een telefoon in de hand fietst, kan een boete van € 179 krijgen. Fietsen zonder licht: € 84. Door rood rijden voor fietsers € 129 en voor voetgangers € 99. Dat is natuurlijk zonde van uw portemonnee. Toch is en blijft het belangrijkst: zorgen dat iedereen veilig thuiskomt. Daar zorgen we samen voor.