Al 100 woningeigenaren hebben met de isolatiesubsidie hun woning verduurzaamd

Vanaf eind oktober 2025 stelt onze gemeente een aantrekkelijke subsidie beschikbaar aan huiseigenaren met een slecht geïsoleerde woning. Met deze isolatiesubsidie helpt de gemeente u om uw huis energiezuiniger, comfortabeler én betaalbaarder te maken. Inmiddels zijn er al meer dan 1.000 aanvragen gedaan. Onlangs is de 100e woning met behulp van de isolatiesubsidie aangepakt. 

Man plaats nieuw raam in woning

Karakteristiek huis met verbeterpunten

Deze 100e woning is een hoekhuis uit 1900 in de Helderse binnenstad. Hier woont Rien de Waal al jaren met veel plezier. Het karakter van het oude huis spreekt hem aan, maar met energielabel F viel er op het gebied van isolatie nog flink wat te verbeteren. Onlangs vroeg hij voor het eerst subsidie aan om zijn woning energiezuiniger te maken. Vooral vanwege de hoge energierekening”, vertelt hij. “Maar meer comfort speelt natuurlijk ook mee. Minder tocht in huis zou mooi zijn.

Eerder nam hij zelf al enkele maatregelen. Zo is de zolder geïsoleerd en bracht hij glaswol aan in het dak. Wat ik zelf kon doen, heb ik gedaan. Grotere investeringen, zoals dubbel glas of nieuwe kozijnen, stelde hij echter uit. Dat is een hele operatie en ook een kostbare. Als ik een fors bedrag moet investeren, dan moet ik wel heel oud worden om dat terug te verdienen. Dat heeft voor mij geen zin.
Met behulp van de isolatiesubsidie besloot hij nu toch verdere stappen te zetten. De spouwmuur is inmiddels geïsoleerd en overal wordt dubbelglas geplaatst. Het grootste deel van de kosten wordt vergoed; zelf betaalt hij nog een paar honderd euro bij. De uitvoering van de spouwmuurisolatie verliep volgens hem soepel en was in één dag geregeld. Dat ging prima en ik ben erg gelukkig met het resultaat.
Hij verwacht een lagere energierekening en meer wooncomfort. Hij heeft een algemene tip voor andere bewoners. Elke woning is anders. Kijk goed naar je eigen situatie en reken het voor jezelf door. En win daarna advies in bij experts, zoals die van het Duurzaam Bouwloket. Want, en dit geldt zeker voor oudere woningen, isoleren is maatwerk.

Ook aan de slag met isolatie?

Wilt u ook stappen zetten om uw woning verder te isoleren en gebruik te maken van de isolatiesubsidie? Op www.klimaatroute.nl/denhelder kunt u een aanmeldcheck doen en direct zien of u in aanmerking komt voor een subsidie. De subsidie varieert van €1.500 tot maximaal €5.000, afhankelijk van onder meer de WOZ-waarde.